خرید تابلو برای اتاق کودک معمولا جز اولین اولویت های ما در چیدمان و دکوراسیون اتاق بچه ها نیست. تخت، کمد، فرش و ملحفه ها معمولا وسایلی هستند بیشتر مورد توجه والدین قرار می گیرند.
با این حال، وجود تابلوهای نقاشی کودکانه که شاد و رنگارنگ باشند می تواند فواید و تاثیر زیادی برای فرزندان شما داشته باشد، مثلا:

  • زیبایی اتاق فرزند شما را دو چندان کند و فضای دلنشین تری را برای کودک شما به وجود آورد.
  • تخیل و رویاپردازی فرزندانتان را افزایش دهد.
  • بدون اشغال کردن فضای اضافه و تنگ کردن فضای اتاق، تنوع زیادی در حال و هوای اتاق فرزند شما ایجاد کند.

تابلو اتاق کودک دیجی کالا

در این پست از وبلاگ شیشه رنگی سعی می کنیم انواع مختلف تابلوهای دکوراتیو کودکانه را به شما معرفی کنیم و تا انتخاب بهترین گزینه برای اتاق فرزندتان کنار شما باشیم.

تابلو اتاق کودک ارزانتابلو اتاق کودک اینستاگرام

موقع انتخاب تابلو برای اتاق کودک باید به چه چیزهایی توجه کنیم؟

ایده برای تابلو اتاق کودکانه

سن و جنسیت بچه ها:

البته منظور ما این نیست که خودتان را با افکاری مثل رنگ آبی برای پسرهاست و صورتی مخصوص دخترها محدود کنید. اما به به صورت بهتر است به روان شناسی رنگ ها و همینطور روحیات فرزند خود فکر کنید. به عنوان مثال پسرها معمولا عاشق ماشین های بزرگ و رنگارنگ و حیوانات قوی هستند. در مقابل دخترها اصولا به طبیعت و حیوانات ناز و ملوس عشق می وزدند. در نظر گرفتن چنین مسائلی می تواند یک راهنمای خیلی خوب برای انتخاب شما در این زمینه باشد.

ضمن این که اگر دختر و پسری دارید که اتاق مشترک دارند می توانید ست هایی سفارش دهید که علاقمندی های هر دو جنس دختر و پسر را در نظر می گیرند.

ما در شیشه رنگی، می توانیم ترکیب های مختلفی از تابلوهای دکوراتیو کودکانه را بر اساس نیاز و علایق شما سفارشی سازی کنیم. می توانید به صفحه اینستاگرام شیشه رنگی سر بزنید یا از طریق شماره 09226060124 در پیام رسان ها با ما در ارتباط باشید.

تابلو نقاشی برای اتاق کودک

معمولا بیشتر دختر کوچولوها به طرح هایی که در آن ها یک دختر بچه وجود داشته باشد علاقمند هستند.  یا در بین تابلوهای فانتزی طرح حیوانات، معمولا به حیواناتی مثل خرگوش، گربه، پروانه و… علاقه نشان می دهند.

در مقابل پسر بچه ها به حیواناتی مثل شیر، پلنگ و زرافه علاقه زیادی نشان می دهند و به نقاشی هایی که مربوط به شغل های مردانه باشد توجه بیشتری نشان می دهند.

علایق فرزندان:

کودکان معمولا خیلی زود به هویت خاص خودشان دست پیدا می کنند، درباره علایقشان صحبت می کنند، رویاپردازی می کنند و درباره چیزهایی که دوست دارند صحبت می کنند.

با در نظر خصوصیات و علایق فرزندان خیلی خوب می توانید تابلویی مناسب روحیات وی انتخاب کنید. به طور مثال اگر فرزند پسری دارید که عاشق پرواز و ماجراجویی است می توانید ست های کودکانه ای با نقش هواپیما، خلبان یا فضانوردهای کوچولو سفارش دهید.

در عوض اگر دختربچه ای رویاپرداز دارید می توانید با انتخاب تصاویری مطابق با رویاها و علاقمندی هایش، هدیه ای زیبا برایش ترتیب ببینید.

انتخاب تابلو برای اتاق بچه ها

هماهنگی با دکوراسیون اتاق کودک شما:

ست تابلوهایی که برای اتاق کودکان می خرید را قرار است کجا نصب کنید؟ بالای تخت خواب؟ کنار کمد اسباب بازی ها؟ چه رنگ هایی در اتاق فرزند شما بیشتر به چشم می خورد؟ و حتی جای چه رنگ هایی خالی است؟

تابلو تزیینی اتاق کودک
بهتر است قبل از سفارش تابلو، به محل نصب آن ها فکر کنید و به سایر رنگ ها و عناصر موجود در اتاق خواب توجه کنید. این کار باعث می شود هم در هنگام سفارش دهی بتوانید سایز  و تعداد مناسب از تابلوهای اتاق خواب کودکان را سفارش دهید و هم در صورت لزوم بتوانید رنگ های آن ها را برای اتاق فرزند دلبندتان سفارشی سازی کنید.

تابلو سفارشی مخصوص اتاق کودک

تابلو اتاق کودک دخترانه

دختربچه ها معمولا عاشق طرح های فانتزی و خوش آب و رنگ هستند.  پرنسس های کارتون های سینمایی، دختربچه های رقاص بالرین و.. تصاویری هستند که این سال ها محبوبیت زیادی در وسایل تزیینی مخصوص دختربچه ها و همینطور تابلوهای تزیینی اتاق دخترها پیدا کرده اند. البته این موضوع وحی منزل نیست و  بهتر است در نقش والدین به مسایل فرهنگی و تربیتی فرزندان خود نیز توجه کامل دارند.

شما می توانید  هر طرح و نقشی را که مد نظر دارید  به عنوان تابلو کودکانه برای اتاق دختر خودتان به شیشه رنگی سفارش دهید.

تابلو نقاشی اتاق کودک دختر

تابلو اتاق کودک دخترانه

تابلو تزیینی اتاق کودک دخترانه

تابلو اتاق کودک پسرانه:

پسر بچه ها معمولا عاشق قهرمان های شجاع، حیوانات قوی و رنگ های شاد و پرانرژی هستند.

برای فرزند پسرتان می توانید تابلوهای چند تکه با ترکیب حیوانات و نوشته ها داشته باشید. یا هر طرح و نقشی که خودتان دوست دارید یا برای اتاق پسرتان مناسب می بینید را به شیشه رنگی بسپارید:

تابلو اتاق کودک پسر

تابلو فانتزی کودکانه پسر

تابلو تزیینی اتاق کودک پسر

تابلو اتاق نوزاد

ست های سه تایی یا  شش تایی از تابلوهای مخصوص نوزادان را معمولا روی دیوار بالای تخت نوزاد نصب می کنند. استفاده از رنگ های روشن و ملایم می تواند به جلوه آرام و زیبای یک اتاق بچگانه کمک کند و رنگ های تند هم شاید از این نظر جالب باشند که اولین رنگ هایی هستند که توسط چشم نوزاد قابل مشاهده هستند و می توانند توجه او را جلب کنند.

در انتخاب نقاشی برای دیوار اتاق نوزاد باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که هر چیزی که در اطراف نوزاد باشد می تواند ری ضمیر ناخودآگاه او تاثیر داشته باشد.

تابلو دیواری اتاق نوزاد

مدل تابلو مخصوص اتاق نوزاد

تابلو تزیینی کودکانه با طرح حیوانات

تابلو اتاق کودک طرح جغد

تابلو فانتزی کودکانه

ست اتاق کودک با طرح حیوانات

تابلو اتاق کودک سه تکه

ست 3 تکه اتاق کودک

تابلو اتاق بچه سه تایی

تابلو اتاق کودک 4 تکه:

تابلو 4گانه اتاق کودک

ست چهارتکه اتاق کودک

تابلو اتاق کودک شش تکه:

ست شش تایی مخصوص اتاق کودک

ست 6تکه تابلو مخصوص اتاق کودک

وبسایت شیشه رنگی به صورت تخصصی در زمینه نقاشی روی شیشه فعالیت می کند. شما می توانید نقاشی های دلخواه خودتان را برای طراحی با سبک ویترای به شیشه رنگی بسپارید. یا با همراه شدن با آموزش های سایت ما، نقاشی روی شیشه به صورت گام به گام آموزش ببینید.

منبع تصاویر: پینترست