اشتباهات متداول در نقاشی

بعد از نقاشی ویترای این کارها را انجام ندهید!

 

اگر با آموزش های گام به گام شیشه رنگی همراه شده باشید به خوبی قادرید یک طرح کامل را روی شیشه پیاده سازی کنید. بعد از دورگیری و رنگ آمیزی ظاهرا کار شما تمام می شود اما انجام بعضی کارها می تواند تمام زحمات شما را هدر بدهد و نقاشی شما را خراب کند. در این پست در مورد چند مورد از کارهایی که نباید بعد از رنگ آمیزی انجام دهیم می پردازیم.

ناخنک زدن به نقاشی!

رنگ های ویترای حداقل به چند ساعت زمان برای خشک شدن نیاز دارند، حتی بسته به ضخامت لایه و شرایط آب و هوایی خشک شدن لایه رویی رنگ ها ممکن است تا 12 ساعت زمان ببرد و خشک شدن کامل آن ها به یکی دو روز زمان نیاز دارد. اشتباه متداولی که به خصوص هنرمندان تازه کار ممکن است مرتکب شوند این است که برای بررسی خشک شدن رنگ ها، انگشت خود را روی لایه رنگ می گذراند و باعث می شوند اثر انگشت روی لایه رنگ ایجاد شود و کیفیت نقاشی شما کاهش پیدا کند.

به نقاشی خشک نشده دست نزنید

 

 

قرار دادن در محل نامناسب

بهترین محل برای خشک شدن نقاشی ویترای، یک سطح صاف و کم نور است. اگر هنگام نقاشی کردن شیشه این کار را روی یک میز صاف و محل مناسب انجام داده اید بهترین کار این است که شیشه را همانجا قرار دهید تا کاملا خشک شود. پیش از این در مورد اصول نگهداری از ظروف و تابلوهای هنری که با هنر ویترای آماده شده اند صحبت هایی داشتیم.

عجله برای قاب گرفتن یا قرار دادن  کار روی سطح ناصاف و شیبدار می تواند باعث حرکت رنگ ها شود و نقاشی زیبای شما را خراب کند.

 

امتجان کردن مواد ناشناخته

با این که رنگ ها و لاینرهای باکیفیت ویترای کاملا ضد آب هستند، اما برخی هنرمندان به استفاده از مواد فیکساتوری مثل کریستال سرونیک، کیلر و… اصرار دارند. به هر صورت توصیه ما همیشه به هنرمندان این است که هیچگاه موادی را که قبلا امتحان نکرده اید، بی محابا روی کار نهایی خود امتحان نکنید. بلکه اگر قصد استفاده از ابزار و متریالی دارید که قبلا از آن استفاده نکرده اید حتما آن را روی یک نمونه کوچک امتحان کنید.

 

هنر

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *