پیدا کردن طرح مناسب نقاشی ویترای

طرح خام نقاشی: چطوری بهترین الگو یا پترن را برای نقاشی شیشه پیدا کنیم؟

این روزها نقاشی روی شیشه به طرح های استاندارد ویترای محدود نیست. پترن ها و الگوهای سایر سبک های نقاشی مانند نقاشی مدرن، نقاشی آبرنگ و حتی خوش نویسی نیز ثابت کرده اند می توانند آثاری بسیار جذاب هنگام اجرا روی شیشه یا سرامیک ایجاد کنند. در این نوشته به مرور نکاتی می پردازیم که می توانند در پیدا کردن زیباترین الگوهای ویترای به شما کمک کنند.

طرح خام نقاشی روی شیشه

کجا دنبال طرح خام ویترای بگردیم؟

مخزن تصاویر گوگل، یعنی Google image یکی از بهترین محل ها برای یافتن طرح های دلخواه است. اگر ایده خاصی در ذهن ندارید می توانید به جستجوی عباراتی مانند:

  • طرح خام ویترای
  • الگو نقاشی روی شیشه
  • پترن نقاشی ویترای

به انبوهی از تصاویر دست پیدا کنید که می توانند نقاشی بعدی شما را بسازند. در صورتی که ایده خاصی دارید نیز می توانید با جستجوی آن کلمه در کنار عباراتی مانند طرح خام، نقاشی و… به تصاویر مورد نیاز خود دست پیدا کنید.

پیشنهاد مطالعه: چگونه روی ظروف کروی و منجنی نقاشی ویترای بکشیم؟ 

به عنوان مثال اگر ما قصد داشته باشیم روی ظرف های مربوط به جشن شب یلدا، تصویر انار نقاشی کنیم می توانیم با جستجوی عباراتی مانند:

  • نقاشی انار ویترای
  • نقاشی انار فانتزی
  • طرح خام انار

به این نتایج دست پیدا می کنیم:

پترن انار

نتیجه جستجوی انار

انار در گوگل

خوبی گوگل اینجاست که معمولا خودش پیشنهادات بهتری در اختیار شما قرار می دهد که جستجو را نتیجه بخش تر می کند. به عنوان مثال اگر از یک طرح خوشتان آمد می توانید با کلیک روی گزینه see more نمونه های مشابه آن را هم مشاهده کنید.

علاوه بر طرح هایی که برای کشیدن روی شیشه به آن ها نیاز پیدا می کنید، معمولاپس از کشیدن نقاشی روی شیشه تخت به چیزی برای پس زمینه آن نیز نیاز پیدا می کنید. با مطالعه مقاله ما درباره بک گراند نقاشی ویترای می توانید پیشنهاداتی برای این موضوع پیدا کنید.

اما به جستجوی فارسی محدود نباشید

جستجوی طرح دلخواه به فارسی معمولا می تواند کار شما را راه بیندازد. اما بدی این کار این است که نتایجی که می بینید معمولا قبل از شما توسط هنرمندان دیگری در کشور نقاشی شده اند و بسیاری از آن ها تکراری شده اند و می توانند شما را متهم به کپی کردن کنند. جستجو به انگلیسی معمولا می تواند گزینه های بهتری در اختیار شما قرار دهد.

پیشنهاد مطالعه: نقاشی روی آینه

اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید که کار آسان خواهد بود، اما اگر خیلی در این زمینه خبره نیستید می توانید به راحتی از گوگل ترنزلیت استفاده کنید و کلمات فارسی خود را به انگلیسی تبدیل کرده، کپی کنید و در نوار جستجو قرار دهید.

گوگل ترنزلیت

گوگل ایمیج الزاما بهترین گزینه نیست

قابلیت های جستجوی پیشرفته گوگل می تواند به شما کمک کند به طرح های خام بهتری برای ویترای دست پیدا کنید اما بازهم نمی توان مدعی بود که این ابزار بهترین گزینه برای پیدا کردن الگوی نقاشی شیشه است. سایت های تخصصی تری وجود دارند که می توانند پترن های زیبای ویترای را در اختیار شما قرار دهند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

پینترنست

پینترست

یکی از این سایت ها، پینترست است. پینترست به عنوان یک شبکه اجتماعی مخصوص تصاویر، یک منبع عالی برای مشاهده آثار سایر هنرمندان و پیدا کردن ایده ها و تصاویر جدید و جذاب است. می توانید به سایت پینترست سر بزنید یا اپلیکیشن آن را در گوشی هوشمند خود نصب کنید و با جستجوی عبارت های مرتبط با نقاشی و ویترای به ایده های اولیه جذابی برای نقاشی های آینده خود دست پیدا کنید.

بخوانید: 5 ترفند برای این که نقاش تمیزتری باشیم

اینستاگرام

در اینستاگرام نیز نقاشان سبک های مختلف گهگاه طرح های اولیه نقاشی های خود را به اشتراک می گذارند. صفحات زیادی را هم می توانید پیدا کنید که اساسا با هدف به اشتراک گذاری الگو و پترن ایجاد شده اند. کافی است هشتگ های مرتبط (مانند #طرح_خام_ویترای ) را در این شبکه اجتماعی جستجو کنید.

تلگرام

بسیاری از کانال های هنری تلگرام آرشیوی از طرح های خام اولیه را نیز در اختیار اعضای خود قرار می دهند. تعداد این کانال ها کم نیست و برخی از آن ها با هشتگ گذاری صحیح، امکان جستجوی سریع و دست یافتن به الگوی مناسب را برای شما سرعت می بخشند.

کانالی در این خصوص می شناسید؟

اگر پاسختان مثبت است لطفا کانال های طرح خامی را که می شناسید به ما معرفی کنید تا در پست های آتی یک فهرست از بهترین کانال های طرح خام ویترای را به انتخاب هنرمندان ویترای در کنار هم بسازیم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *