نقاشی اکلیلی روی شیشه

آموزش ویترای با اکلیل؛ نقاشی های زرق و برقی بکشید

 

بعد از یاد گرفتن اصول اولیه ویترای، نوبت به این می رسد که در نقاشی کردن روی شیشه به سراغ خلاقیت برویم. اکلیل یکی از همان عناصری است که می تواند به نقاشی های ما جلوه زیبایی بدهد و جذابیت آثار ویترای را بیشتر کند. در ادامه به معرفی انواع روش های استفاده از اکلیل در نقاشی روی شیشه می پردازیم.

دورگیر اکلیلی

دورگیرهای اکلیلی به رنگ های مختلفی عرضه می شوند اما معمولا محبوب ترین رنگ آن ها در میان هنرمندان رنگ های طلایی و نقره ای است. این دورگیرها قادرند نمای زیبایی در کار ایجاد کنند و معمولا کار با آن ها نیز ساده تر از دورگیرهای معمولی است. اما پس از خشک شدن ارتفاع خود را از دست می دهند (در مقایسه با دورگیرهای ساده، دیواره کوتاه تری برای حفظ رنگ می سازند) به همین خاطر هنگام استفاده از آن ها و به خصوص در زمان  رنگ آمیزی باید مراقب باشید رنگ ها روی سطح دورگیر پخش نشوند.

رنگ های اکلیلی

رنگ های اکلیلی از قبل و توسط کارخانه سازنده دارای اکلیل شده اند. البته همه برندها این رنگ ها را عرضه نمی کنند و بیشتر رنگ های محبوبی مثل طلایی و آبی به صورت اکلیلی در دسترس هستند. اما برای این که بتوانید از زیبایی اکلیل در کارهای خود استفاده کنید نیازی نیست حتما رنگ های کارخانه ای اکلیل دار خریداری کنید. می توانید از یکی از راهکارهای زیر استفاده کنید.

اضافه کردن اکلیل به رنگ

اکلیل را جداگانه خریداری کنید و مقدار کافی از آن را در داخل پالت به رنگ ویترای خود استفاده کنید. برای این که جلوه اکلیل ها زیباتر باشد بهتر است از اکلیل و رنگ مشابه هم استفاده کنید (مثلا اکلیل طلایی +رنگ زرد). توجه داشته باشید که این ماده را حتما باید به رنگ شفاف ویترای اضافه کنید و افزودن آن به رنگ های مات و صدفی زیبایی خاصی نخواهد داشت.

اضافه کردن اکلیل به مدیوم

مدیوم، حلال بدون رنگ ویترای است که بدون رقیق کردن رنگ ها امکان مخلوط کردن آن ها را به ما می دهد. هر رنگی از اکلیل را که تهیه کنید می توانید با افزودن آن به مدیوم یک رنگ اکلیلی زیبا بسازید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *